Psychoterapia par

Małżeństwa, związki partnerskie (bez względu na płeć) przeżywają kryzysy. Z powodu zdrady, niezrozumienia, zmęczenia, braku wspólnego języka, poczucia wypalenia, przepracowania czy problemów w życiu intymnym. Psychoterapia par jest pomocą w znalezieniu prawdziwych przyczyn problemów, które mogą być skrywane głęboko pod pozornymi powodami nieporozumień, a także nauką komunikacji na nowo. Rozwód to krok drastyczny i ostateczny, przed którym wiele par ratuje się właśnie wspólną terapią małżeńską.

Dla kogo jest psychoterapia par?

Dla wszystkich pozostających w bliskiej relacji, którzy chcą odbudować dawne relacje i namiętność, znaleźć wspólny język. Ofertę kierujemy do osób, które:

terapia dla par Warszawa
  • chcą zwalczyć nieporozumienia,
  • nauczyć się na nowo ze sobą rozmawiać,
  • zrozumieć przyczyny problemów,
  • zlikwidować złe wzorce, według których funkcjonują.

Terapia ta prowadzona jest także w związkach, w których partnerzy żyją obok siebie, nie potrafią znaleźć wspólnych zainteresowań, pasji czy tematów do spokojnych rozmów

Jak wygląda psychoterapia par?

Prowadzona jest w 90-minutowych sesjach, uczestniczą w niej obydwie osoby. Jest to rodzaj oddziaływania psychologicznego, w którym, podczas rozmowy, porusza się problemy utrudniające życie lub wręcz niszczące związek. Terapeuta zaś szuka ich przyczyn w informacjach, które zdobywa. Podczas psychoterapii par, czy terapii małżeńskiej, podobnie jak w przypadku sesji indywidualnych, terapeuta zobowiązany jest do zachowania tajemnicy zawodowej. Może się zdarzyć sytuacja, w której jedna ze stron będzie wymagać osobnej terapii indywidualnej, by móc dalej pracować nad związkiem. Psycholog zauważa taką konieczność i informuje o tym.

Skorzystaj z pomocy naszych specjalistów