Psychodietetyka

Psychologia to dziedzina nauki, która graniczy i przenika się z innymi. Jedną z nich jest dietetyka. W wyniku ich połączenia powstała psychodietetyka, zajmująca się psychologiczną stroną odżywiania, a także zaburzeniami odżywiania, takimi jak anoreksja, bulimia czy ortoreksja. Psychodietetyk pomaga pacjentowi w zmianie nawyków żywieniowych, poprzez odnalezienie wewnętrznej równowagi – wszelkie zmiany muszą zacząć się przede wszystkim w głowie. Siła przyzwyczajeń jest wielka, a walka z samym sobą nie przynosi efektów na długo. Żeby móc wprowadzić trwałe zmiany w swoim żywieniu, pomoc psychodietetyka bywa niezbędna.

Jak wygląda praca z psychodietetykiem?

To czas, w którym pacjent poznaje siebie i przyczyny swoich problemów z odżywianiem. Dlaczego je za dużo albo przeciwnie, ma kłopoty z jedzeniem według swojego zapotrzebowania? Dlaczego nie może pozbyć się nadwagi, skoro teorię zdrowego odżywiania zna bardzo dobrze? Podczas terapii z psychodietetykiem, pacjent uczy się podejścia do jedzenia, kontroli nad spożywanymi pokarmami, pokusami, chwilowymi zachciankami – tej wewnętrznej, nie wynikającej z wizyt u lekarza czy presji otoczenia. Specjalista pomaga także przejść przez odchudzanie bez popadnięcie w uzależnienie od diet oraz spadków nastroju. Pomaga zrozumieć, że psychika i fizyczność tworzą jedność, a odchudzanie musi wiązać się z szacunkiem do ciała.

Dla kogo wizyta u psychodietetyka?

Dla wszystkich osób, które chcą trwale schudnąć, schudły i doświadczyły efektu jojo, oraz tych, które chcą trwać w dobrych postanowieniach żywieniowych. Zapraszamy do naszego psychodietetyka w Warszawie także osoby, które mają kłopoty z racjonalnym żywieniem:

  • są uzależnione od diety,
  • ich życie krąży wokół jedzenia lub jego braku,
  • mają niekontrolowane napady jedzenia.

Psychodietetyk pomaga również w przybraniu na wadze, strachu przed jedzeniem, stabilizacji wagi.

Skorzystaj z pomocy naszych specjalistów