Konsultacje z seksuologiem

Chociaż sprawy związane z seksualnością przestały być postrzegane jako społeczne tabu, wciąż pozostają w niezwykle delikatnej sferze. Kłopoty z nimi związane rzutują nie tylko na samo współżycie, ale także na związki, relacje i poczucie własnej wartości. Seksuolog to terapeuta, który pomaga odzyskać równowagę w tym zakresie. Konsultacja seksuologiczna to pierwszy krok do podjęcia terapii i rozpoczęcia lub powrotu do udanego i satysfakcjonującego współżycia seksualnego.

Komu potrzebne są konsultacje z seksuologiem?

gabinet psychologiczny

Konsultacje takie udzielane są osobom indywidualnym i parom. Pomagają osobom mającym problemy ze swoją seksualnością, rozpoczęciem współżycia, mężczyznom z zaburzeniami erekcji, wszystkim zmagającym się z bólem podczas stosunku. Warto zgłosić się na wizytę do seksuologa, jeśli nastąpiła niechęć do zbliżeń, brak satysfakcji, brak akceptacji własnej orientacji seksualnej – lub wątpliwości co do niej. Podczas konsultacji psychologicznej można także uzyskać porady oraz informacje na temat cielesności, dojrzewania, współżycia.

Jak wyglądają konsultacje z seksuologiem?

Spotkanie przebiega w spokojnej atmosferze wzajemnego zaufania. Terapeuta zobowiązany jest do zachowania zawodowej tajemnicy. Zaczyna od zebrania wywiadu i wysłuchania informacji o problemach pacjenta, a następnie podejmuje decyzję o dalszym postępowaniu. Konsultacja taka ma formę tylko i wyłącznie rozmowy i opisu problemu. W razie potrzeby może także skierować pacjenta do lekarza medycyny – urologa, ginekologa itp.

Seksuolog pracujący w zespole gabinetów psychologicznych przy Lwowskiej, jest psychologiem, nie psychiatrą. Nie prowadzi więc badań, nie wypisuje recept.

Skorzystaj z pomocy naszych specjalistów