Konsultacje z psychologiem

Zanim pacjent rozpocznie terapię, potrzebna jest konsultacja z psychologiem. Jest konieczna, by określić jego stan, omówić problemy, jakie go dotykają, a także wybrać odpowiednią drogę leczenia. To szczera, poufna rozmowa ze specjalistą, to po prostu pierwsze spotkanie, na którym ustala się dalszą ścieżkę terapii – o ile okaże się ona konieczna. Jest okazją do przełamania strachu, rozwiania wątpliwości. Nie zobowiązuje do podjęcia kolejnych kroków, zdarza się, że spotkania  w gabinecie psychologicznym kończą się już podczas konsultacji.

Kiedy potrzeba konsultacji psychologicznej?

konsultacja psychologiczna Warszawa

Jeśli czujesz, że przytłaczają Cię problemy, z którymi sobie nie radzisz, cierpisz na wahania nastrojów, żyjesz w nadmiernym stresie, utrudniającym funkcjonowanie – umów się na konsultację psychologiczną. To może być jeden z najważniejszych kroków w życiu, początek wyjścia z niejednej patowej sytuacji. Jeśli zastanawiasz się, czy ktoś może Ci pomóc, nie jesteś pewien, czy potrzebujesz terapii, również warto zapisać się na takie spotkanie. To 50 minut, podczas których porozmawiasz ze specjalistą. Wspólnie ustalicie dalszą ścieżkę postępowania.

Jak przebiega konsultacja psychologiczna?

Podczas takiego spotkania omawia się z pacjentem problem lub doświadczenie, które go wywołało. Na koniec spotkania problemy powinny zostać one zidentyfikowane. Terapeuta podejmuje też próbę stworzenia strategii dalszych działań, szacuje czas ich trwania. To także okazja do poznania się wzajemnie, sprawdzenie, czy terapeuta wzbudził zaufanie pacjenta.

W gabinetach przy Lwowskiej prowadzone są konsultacje psychologiczne. Nasi specjaliści zrobią wszystko co mogą, by pomóc pacjentowi w znalezieniu rozwiązania jego problemów, ustalenia jak najlepszej terapii i podjęcia kroków do lepszego życia.

Skorzystaj z pomocy naszych specjalistów