Konsultacje z psychiatrą

W leczeniu psychiatrycznym, podobnie jak w wielu innych, np. kardiologicznym lub ortopedycznym, pierwszym krokiem do udanej terapii jest konsultacja z lekarzem specjalistą. Pacjenci zgłaszają się na nie sami, czasem bywają kierowani przez lekarzy pierwszego kontaktu lub psychologów.

Kiedy udać się na konsultację z psychiatrą?

konsultacja psychiatryczna Warszawa

Konsultacje psychiatryczne przeprowadzane są z osobami, u których zdiagnozowano różnego rodzaju zaburzenia psychiczne, a także z tymi, którzy je u siebie podejrzewają i nie wiedzą jeszcze, czy potrzebują leczenia. Psychiatra podczas zebranego wywiadu stwierdzi, czy będzie ono konieczne. Na taką konsultacje powinny udać się też osoby, które przeżywają kryzys psychiczny albo widzą u siebie niepokojące objawy. Depresja czy zaburzenia lękowe to także powody, dla których takie spotkanie jest wskazane.

Jak przebiega konsultacja z psychiatrą?

Konsultacja trwa 30 minut. Pierwsze spotkanie, na którym lekarz przeprowadza szczegółowy wywiad, jest dłuższa, trwa 60 minut. Ustala się na niej dalsze postępowanie, a psychiatra podejmuje decyzję, czy jest ono konieczne. Podczas kolejnych spotkań następuje ocena stanu pacjenta Podczas wizyty może także przepisać potrzebne lekarstwa. Informacje uzyskane przez psychiatrę podczas spotkania, są chronione tajemnicą lekarską.

 

Skorzystaj z pomocy naszych specjalistów