dr Katarzyna Szaulińska

Psychiatra
Katarzyna Szaulińska

Obszary pracy

W Gabinetach „Lwowska” pomaga  pacjentom z depresją, zaburzeniami lękowymi, zaburzeniami osobowości, chorobą afektywną dwubiegunową i schizofrenią.

Wykształcenie

Katarzyna Szaulińska-specjalistka doktor nauk medycznych, psychiatra, absolwentka Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, odbyła szkolenie specjalizacyjne z psychiatrii w III Klinice Psychiatrii Instytutu Psychiatrii i Neurologii w Warszawie. Pełni obowiązki ordynatora oddziału detoksykacyjnego OLZA w Zakładzie Profilaktyki i Leczenia Uzależnień w Instytucie  Psychiatrii i Neurologii.
Obecnie jest studentką ostatniego roku czteroletniego szkolenia w psychoterapii psychodynamicznej w Laboratorium Psychoedukacji.
Ukończyła Wydział Lekarski na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym. Doświadczenie kliniczne zdobywała między innymi w Mazowieckim Centrum Neuropsychiatrii w Józefowie, Klinice Psychiatrii Dzieci i Młodzieży Szpitala na Litewskiej oraz na Universidade de Lisboa w Portugalii.

Po godzinach

Poza pracą interesuje się teatrem i literaturą. Skończyła też kurs
kreatywnego pisania.

Doświadczenie

Jest autorką scenariusza komiksu o depresji u młodzieży „Czarne Fale” oraz koordynatorką opartego na nim programu profilaktycznego realizowanego w gimnazjach : „Czarne Fale – lekcje o depresji” w ramach współpracy z Fundacją III Kliniki Psychiatrii „Syntonia”. Publikowała liczne artykuły naukowe i popularnonaukowe w prasie specjalistycznej i popularnej, m.in. w „Psychiatrii Polskiej”, „Postępach Psychiatrii i Neurologii”, „Terapii” i „Charakterach”, na tematy m.in. depresji u młodzieży i dorosłych, zaburzeń borderline, psychoz, specyfiki zaburzeń psychicznych u osób LGBT. Obecnie zajmuje się pracą badawczą w ramach doktoratu dotyczącego zaburzeń snu.
Ważne dla niej jest całościowe, nieoceniające widzenie pacjenta w kontekście jego wczesnych doświadczeń i obecnego życia.