Emisja głosu

O tym, że głos to podstawowe narzędzie naszej komunikacji ze światem, mówić nikomu nie trzeba. To też narzędzie pracy, nie tylko śpiewaków i aktorów. Pozwala wyrażać myśli i emocje, tworzyć więzi, określać samych siebie, przedstawiać się otoczeniu. Zajęcia z emisji głosu to nauka, która pozwala na odpowiednie wydobywanie go w czasie śpiewu lub mowy. Obejmuje wiele aspektów, na które w codziennym życiu nie zwraca się uwagi – prawidłowy oddech, artykulację, akcentowanie, intonację.
Wiele jest definicji emisji głosu, w skrócie można ją jednak określić jako właściwe wydobywanie głosu, przy współpracy wszystkich narządów biorących udział w tym procesie, ich właściwą koordynację.

Jak wyglądają zajęcia z emisji głosu?

Emisja głosu to między innymi nauka odblokowania się. Wielu klientów ma problem nie tylko z prawidłowym mówieniem, ale z mówieniem w ogóle, czują blokadę psychiczną lub niemal fizyczną. Zajęcia pozwalają przełamać niechęć do własnego głosu. To czas, w którym klient poznaje własny organizm i jego możliwości, ale przede wszystkim, ma okazję wypróbować je w praktyce pod okiem specjalisty.

Podczas emisji głosu wykonywane są ćwiczenia z:

● fonetyki,
● artykulacji,
● ćwiczenia rozluźniające,
● oddechowe,
● praca nad całym aparatem mowy.

Ważne jest uświadomienie klientowi całego procesu powstawania głosu, tak by mógł wydobywać go z siebie bez wysiłku, by nie forsować gardła. Jest to szczególnie istotne w przypadku osób pracujących głosem, np. nauczycieli, wykładowców, adwokatów. Powstająca dzięki pracy świadomość własnego głosu, sprawia, że brzmi on lepiej i wyraźniej.

Dla kogo kierujemy ofertę z emisji głosu?

Dla wszystkich osób, które mają problem z mówieniem, a także tych, które na co dzień pracują głosem. Emisja głosu to oferta dla kandydatów na studia aktorskie, logopedyczne, wokalne. Zajęcia te dają możliwość podniesienia poczucia własnej wartości tym, którzy nie lubią barwy swojego głosu, nie lubią się nim posługiwać.

Skorzystaj z pomocy naszych specjalistów